Marek Šulc: Ani letos nebude Smetanova Litomyšl jen o Smetanovi

Festival Smetanova Litomyšl letos začíná 6. června koncertem Smetana200, který pod taktovkou Jakuba Hrůši nabídne „reprezentativní průřez dílem litomyšlského rodáka“. O co půjde? A co přinese Velké finále s Mou vlastí? Nejen to jsme probrali v dalším díle pořadu Harmonie a svět s designovaným uměleckým ředitelem festivalu Markem Šulcem.

Letos si připomínáme velké výročí Bedřicha Smetany, v březnu totiž uplynulo 200 let od jeho narození. Probíhá také jubilejní Rok české hudby, který má jednou za deset let u nás i ve světě českou hudbu oslavit. Jeden z vrcholů letošního Roku české hudby nás právě čeká, půjde o letošní ročník Smetanovy Litomyšle. Na co se mohou návštěvníci letos těšit? Festival například postupně uvedete všechny dokončené Smetanovy opery. O jaká nastudování půjde?

Smetanova Litomyšl ale ani letos nebude jen o Smetanovi. Co by ještě nemělo uniknout naší pozornosti? Co je vlastně v současnosti všechno hudba? A zazní i na Smetanově Litomyšli někdy hip hop? O tom všem mluvíme s Markem Šulcem.

Časopis Harmonie tak pokračuje ve spolupráci s časopisem Mladý svět a televizí A 11 v nové  sérii videopořadů Harmonie a svět moderované šéfredaktorem Mladého světa Janem Janušem, kterou se připojuje k letošním oslavám Roku české hudby.

Sdílet:

Další videa

Aktuální číslo

Nejnovější