Jan Simon: O Dvořákově Praze, Jakubu Hrůšovi i Vídeňských filharmonicích

Dvořákova Praha letos začíná 6. září, a to Koncertem pro violoncello h moll a Novosvětskou symfonií Antonína Dvořáka v provedení Bamberských symfoniků v čele s jejich šéfdirigentem Jakubem Hrůšou. O jaký zážitek půjde? A co dalšího festival nabídne? To jsme probrali s ředitelem Dvořákovy Prahy Janem Simonem v dalším dílu pořadu Harmonie a svět.

Jakub Hrůša je pro letošek rezidenčním umělcem Dvořákovy Prahy. Co to konkrétněji znamená? A s jakými koncerty se na festivalu ještě představí? Rezidenčním tělesem pak je Česká filharmonie. Co na festivalu provede? A jak přistupuje letošní Dvořákova Praha k oslavě Roku české hudby a k připomenutí velkých čtyřkových výročí, zvláště pokud jde o 200. výročí narození Bedřicha Smetany? Velkou událostí bude rovněž vystoupení Vídeňských filharmoniků na Dvořákově Praze. Jak obtížné je bylo na Dvořákovu Prahu pozvat? A co od nich uslyšíme? To všechno a ještě mnohem více probíráme v rozhovoru s Janem Simonem, v němž se dostáváme i k jeho vlastní koncertní činnosti.

Časopis Harmonie tak pokračuje ve spolupráci s časopisem Mladý svět a Televizí A11 v sérii videopořadů Harmonie a svět moderované šéfredaktorem Mladého světa Janem Janušem, kterou se připojuje k letošním oslavám Roku české hudby.

Sdílet:

Další videa

Aktuální číslo

Nejnovější