Harmonie a svět: S Yvonou Kreuzmannovou o největších lákadlech Tance Praha

Letošní ročník festivalu Tanec Praha zahájí na začátku června představení Encantado, za nímž stojí legenda brazilské taneční scény Lia Rodrigues. Má být „živelnou oslavou afroamerické kultury, tradice a života“, celý festival nám ale vlastně nabídne cestu kolem světa, jak probíráme v nejnovějším vydání pořadu Harmonie a svět s jeho ředitelkou Yvonou Kreuzmannovou.

Tanec Praha se nebudete vyhýbat ani řadě témat, které bychom možná v tanečních představeních nečekali. Třeba menopauze v představení When the Bleeding Stops,  s nímž přijede z Islandu Lovísa Ósk Gunnarsdóttir. Ukrajinská choreografka a tanečnice Yana Reutová pak chystá představení Paradoxical Bodies, ze kterého nabídneme v závěru tohoto pořadu také živou ukázku. O co půjde? Podívejte se. 

Tanec Praha ale nabídne rovněž program a představení z České republiky, třeba Mikrosvěty od Jazmíny Piktorové a Sabiny Bočkové, Where od 420People nebo Vivat Messi, za nímž stojí například Miřenka Čechová. V jaké kondici je ale vůbec současný český tanec? A odkud se může inspirovat? A jak se Tanec Praha zapojuje do letošního Roku českého hudby? To vše probíráme v rozhovoru s Yvonou Kreuzmannovou.

Videopořad Harmonie a svět je novým projektem magazínu Harmonie, na němž spolupracuje s časopisem Mladý svět a televizí A 11 a připojuje se tak k letošním oslavám Roku české hudby.

Sdílet:

Aktuální číslo

Nejnovější