Sylvie Bodorová: O opeře Quo vadis a skládání hudby v České republice

Právě probíhající festival Smetanova Litomyšl uvede rovněž nejnovější operu Sylvie Bodorové Quo vadis. S jakými pocity svou další účast na této prestižní akci skladatelka přijímá? A proč se rozhodla své dílo věnovat právě starému Římu a počátkům křesťanství? Nejen to jsme s letošní jubilantkou, která se usmívá tomu, že díky narození v roce končím na číslo 4 také patří do Roku české hudby, probrali v dalším díle pořadu Harmonie a svět.

„Jaký smysl má psát vážnou hudbu na počátku 21. století?“ ptá se Sylvie Bodorová v úvodním textu na svých webových stránkách a nabízí i odpověď. V našem pořadu ale vše probereme ještě podrobněji. Stejně jako to, proč jsou v jejím díle opravdu velmi často zastoupena historická témata a proč se vrací k počátkům naší civilizace. Vzpomeneme také na její spolupráci s předními interprety, třeba se Soňou Červenou, Gabriela Beňačkovou nebo Štefanem Margitou. A jak se v současné České republice vůbec žije skladatelce klasické, vážné hudby? To všechno probíráme se Sylvií Bodorovou.

Časopis Harmonie tak pokračuje ve spolupráci s časopisem Mladý svět a televizí A 11 v sérii videopořadů Harmonie a svět moderované šéfredaktorem Mladého světa Janem Janušem, kterou se připojuje k letošním oslavám Roku české hudby.

Sdílet:

Další videa

Aktuální číslo

Nejnovější