PR

PR

Soutěžte o vstupy na zahájení Respect festivalu s Renato Borghettim

Letošní ročník world music festivalu Respect proběhne na pražském ostrově Štvanice o posledním červnovém víkendu. Tomu bude předcházet dvojice klubových koncertů, z nichž zahajovací proběhne 12. května pod taktovkou brazilského akordeonisty Renato Borghettiho.

Senegalský rodák Malick Pathé Sow v pondělí v Akropoli

Senegalský rodák Malick Pathé Sow je výjimečně nadaný umělec. Svou kariéru zahájil jako jeden z hlavních hudebníků ve službách u Baaby Maala a po svém příjezdu do Belgie nastoupil na sólovou dráhu. V pondělí se představí českému publiku na koncertu v pražském Paláci Akropolis.

Clarinet Factory s hosty rozehrají zatopený lom ve středočeském Nečíně

Již podeváté připravili členové Clarinet Factory a performer Jakub Fabel do prostoru zatopeného lomu nedaleko středočeské obce Nečín unikátní hudebně-výtvarnou akci nazvanou Ozvěny z kamene.

Jednou z hvězd letošních Prague Proms bude Paul Potts

22. červen 2009
Jednou z hvězd letošních Prague Proms bude Paul Potts

Vítěz televizní soutěže Britain’s Got Talent Paul Potts bude jednou z hlavních hvězd letošního ročníku festivalu Prague Proms. V doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Marcello Rota vystoupí 24. a 25. července v pražském Obecním domě.

Skladatel a pianista Philip Glass příští čtvrtek v Praze (+ soutěž)

Proslulý americký minimalistický skladatel a klavírista Philip Glass vystoupí příští týden - ve čtvrtek 16. července - v pražském Kongresovém centru, kde představí průřez komorní hudby z několika oblastí své bohaté tvorby.

Struny podzimu naservírují vybrané menu: Iva Bittová s filharmonií i Cassandra Wilson

Dlouho očekávané české debuty, kontakt se světovou interpretační špičkou i prověřená jména v nových uměleckých souvislostech – to jsou základní stavební kameny 14. ročníku festivalu Struny podzimu.

Jazzový kontrabasista Jaromír Honzák vydává nové album a chystá narozeninový koncert

Jazzový skladatel a kontrabasista Jaromír Honzák vydává nové autorské album Little Things. Pokřtěno bude 31. srpna - v den Honzákových 50. narozenin - na koncertě v pražském Paláci Akropolis.

Osudy šestnácti osobností world music v nové knize publicisty Jiřího Moravčíka

Kdo má rád world music a chce se ponořit do neobyčejných životních osudů slavných osobností z této hudební oblasti, neměl by minout novou knihu Když píseň tluče křídly do oken publicisty Jiřího Moravčíka, která vyšla u nakladatelství Galen.

První tóny festivalu Struny podzimu budou v úterý patřit Ivě Bittové

Originální program v čele s houslistkou, zpěvačkou a skladatelkou Ivou Bittovou odstartuje v úterý 22. září ve Stavovském divadle letošní ročník festivalu Struny podzimu.

Mladý jazzový Infinite Quintet debutuje

30. září 2009
Mladý jazzový Infinite Quintet debutuje

Mladý jazzový Infinite Quintet dokončil své debutové autorské album Speak Slowly. Vydáno bude 12. října a pokřtěno o den později v pražském klubu Jazz Dock.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.