Petrof založí novou rodinu a bude propojovat umělce napříč žánry

První adventní neděli 4. prosince 2016 se ve Filharmonii v Hradci Králové odehraje první koncert nově vzniklého projektu. Společnost Petrof se nesoustředí pouze na stavbu a prodej hudebních nástrojů, jejím dalším zájmem je také rozvoj kultury a podpora hudebního vzdělávání. Z tohoto důvodu vznikl projekt PETROF Art Family, volné sdružení významných světových umělců, kteří s firmou sympatizují a obdivují kvalitu a krásu jejích nástrojů. Klade si za cíl propojit nadané umělce napříč hudebními žánry a zprostředkovat úžasné hudební zážitky posluchačům po celém světě. Slavnostní zahajovací koncert projektu obstará královéhradecký rodák Matyáš Novák a argentinský pianista Antonio Formaro, který vystoupí v České republice vůbec poprvé. Záštitu nad koncertem převzal argentinský velvyslanec, J. E. Carlos Alejandro Poffo.

Matyáš Novák, foto Martina WiesnerJste členem PETROF Art Family. Jaký největší přínos v tomto projektu spatřujete a proč jste se stal jeho součástí? AF: Je pro mne obrovskou ctí být prvním latinskoamerickým hudebníkem ve společnosti tak skvělých umělců. Jsem hrdý na to, že mohu prezentovat nádherný zvuk nástrojů ANT. PETROF a PETROF po celém světě. PAF mi dává jedinečnou příležitost spolupracovat s jinými pianisty a sdílet s nimi lásku k hudbě. MN: Myšlenka propojit umělce různých žánrů a kultur a vytvořit uskupení lidí, které spojuje láska k hudbě a nadšení pro ni, se mi líbila od samého počátku a jsem moc rád, že jsem byl do PETROF rodiny přizván.

V neděli 4. 12. 2016 Vás čeká zahajovací koncert PAF. Jak se těšíte na publikum v královéhradecké filharmonii? AF: Česká hudební tradice je známá po celém světě, sám znám mnoho skvělých českých hudebníků působících v Argentině. Proto věřím, že najdu v hradeckých posluchačích vřelé publikum. Moc se na svůj první koncert v České republice těším. MN: Já se samozřejmě také těším. Domácí prostředí je pro mě specifické v tom, že na koncert mohou přijít i příbuzní a přátelé, kteří se do vzdálenějších míst nedostanou.

A na co se mohou těšit posluchači, kteří na první adventní neděli do Filharmonie HK dorazí? AF: Po celou svou kariéru se specializuji na romantickou Mendelssohnovu tvorbu. Inspirativní klavír ANT. PETROF 275 je tak charakterem svého zvuku naprosto ideální a jednoduše nejlepší. Také by se posluchači měli těšit na Matyáše Nováka, mého neuvěřitelně talentovaného kolegu. MN: Na Liszta, na Mendelssohna, na Antonína (klavír ANT. PETROF 275, pozn. r.), na Antonia a na Matyáše. První dva už svůj díl práce odvedli, Antonín bude skvěle připraven (dobře naladěný a „vystajlovaný“) a já s Antoniem uděláme vše pro to, aby posluchači odcházeli spokojení.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější