Za možnostmi lidského hlasu poprvé s Prague A Cappella Festival

Ve dnech 28. až 30. září mohou malí a velcí milovníci zpěvu i experimentování s lidským hlasem objevit své vokální schopnosti na workshopech Prague A Cappella Festivalu. Větší i menší děti budou mít příležitost si v holešovické La Fabrice vyzkoušet základy beatboxu a loopingu s předním beatboxerem Jaro Cossigou, nebo si zazpívat s kapelou Yellow Sisters či se samotnými členy formace Skety, kteří jsou hlavním propagátorem a organizátorem celého festivalu. Starším dětem a dospělým je určen workshop práce s programem Ableton (software pro tvorbu hudby vhodný pro remixování a skládání hudebních nápadů), dvoudenní intenzivní ateliér se sbormistrem Lukášem Prchalem je věnován těm, kteří si chtějí vyzkoušet sborové zpívání a zatím na něco podobného neměli odvahu, nebo jen neznají noty.

Prague A Cappella Festival nabídne během tří dnů od 28. do 30. září koncerty finské acappellové hvězdy Rajaton, slovenských Fragile, z Gruzie přijede výtečný sextet The Quintessence a z Maďarska dorazí energičtí Jazzation. Domácí scénu budou reprezentovat Yellow Sisters, plzeňský Hlasoplet, Develooper Petra Wajsara a na programu nebudou samozřejmě chybět ani samotné Skety.

Formace Skety se nespokojuje s pozicí evropsky uznávaného pěveckého tělesa, ale spolu se svým managementem srší neutuchající energií a entuziazmem, se kterým se věnují všemu, co souvisí se souborovým zpěvem bez instrumentálního doprovodu. „ Přesvědčujeme se každým dalším koncertem u nás i v zahraničí, že lidský hlas a zpěv jsou tím nejlepším komunikačním prostředkem,” říká manager sket Lukáš Prchal a dodává: „Proto jsme se rozhodli zorganizovat třídenní festival, který kromě koncertů nabídne zároveň aktivní spoluúčast a možnost si zpěv a cappella i některé další techniky vyzkoušet. ” Management Sket spolu s jejími členy věnuje všestranně rozvoji jazzového zpěvu u nás: S představiteli CASA (Contemporary A Cappella Society) se dohodli na založení české pobočky CASA. Česká a cappella společnost bude šířit povědomí o soudobém zpívání a cappella, podporovat stávající projekty a skupiny a iniciovat vznik nových. Pod heslem „Zpívat umí každý“ se zaměří zejména na studenty. CzACA bude sesterskou organizací Unie českých pěveckých sborů ( www.ceskesbory.cz), která sdružuje tradiční pěvecká tělesa.

 

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější