úterý, 3. říjen 2017

Norma s Radvanovsky a DiDonato na začátku nové sezony přenosů z MET

Napsal(a) 

Joyce DiDonato a Sondra Radvanovsky, foto Ken Howard/Metropolitan Opera Joyce DiDonato a Sondra Radvanovskyfoto: Ken Howard/Metropolitan Opera

Už dvanáctá sezona přímých přenosů z Metropolitní opery zahájí v sobotu 7. října Belliniho Normou. Titulní part v nové inscenaci belcantové tragédie ztvární Sondra Radvanovsky. O týden později, v sobotu 14. října, bude série přenosů pokračovat Kouzelnou flétnou v premiérovém celosvětovém přenosu nezkrácené podoby Mozartova díla. Na letošní přenosy z Metropolitní opery do českých kin zve Soňa Červená, čestná patronka aktuální sezony. Deset špičkových operních inscenací v přímém přenosu z Met uvidí od října do dubna diváci dvou tisíc kinosálů v 70 zemích světa včetně 25 kin v českých a moravských městech.

 

Novou inscenaci Belliniho Normy režíruje David McVicar. Někdejší „zlobivý chlapec“ uchvátil kritiku i obecenstvo například Händelovým Juliem Ceasarem v Egyptě nebo vydařenou spoluprací s americkou sopranistkou Sondrou Radvanovsky na Donizzetiho tudorovské trilogii, jejíž poslední díl Roberto Devereux byl součástí přenosové sezony 2015/16. Není proto překvapením, že v sedmém roce McVicarova působení v Met zahajuje sezonu právě jeho Norma, a to opět s Radvanovskou.

McVicarova režie reflektuje střet římské a podrobené galské kultury, soustředí se však především na vztahový rozměr bolestného milostného trojúhelníku. Dává tak vyniknout pěveckým výkonům, v nichž má prvořadé místo Sondra Radvanovsky. Její belcanto ocenil The Wall Street Journal, který popsal její soprán jako „ohromující a vybroušený, vznášející se bez zachvění dechu v dlouhých liniích, s barevným rozsahem a vitalitou odrážející věrně celý kaleidoskop Norminých emocí“. Joyce DiDonato zpívá v inscenaci roli Adalgisy, Norminy sokyně v lásce, role římského prokonzula Polliona, utajovaného manžela Normy a pozdějšího milence Adalgisy, se ujal tenorista Joseph Calleja.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.