Soutěž o vstupenky na slavnostní koncert 30. Svátků hudby v Praze

Svátky hudby v Praze, jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádané na území hlavního města Prahy, již téměř třicet let na své koncerty zve nejen renomované hudebníky, ale dává zejména prostor mladým talentům. Posláním festivalu je právě podpora mladých začínajících umělců formou vytváření příležitostí pro jejich koncertní vystoupení a rovněž pro kontakt a spolupráci s renomovanými osobnostmi české hudební scény. Uměleckým garantem a zakladatelem festivalu je český houslový virtuóz Václav Hudeček.

Letošní 30. ročník festivalu bude zahájen slavnostním koncertem v úterý 12. října 2021 ve Dvořákově síni Rudolfina. Společně s Václavem Hudečkem vystoupí zpěváci Nicola Proksch, Aleš Briscein a Jan Martiník. Sólisty včetně varhaníka Pavla Svobody doprovodí PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Jana Chalupeckého. Zazní hudba Ottorina Respighiho, W. A. Mozarta, Bedřicha Smetany a Jiřího Kabáta.

Celkem osm z vás mohou získat po dvou vstupenkách, stačí zaslat odpověď na soutěžní otázku do neděle 10. října na adresu [email protected]. Vstupenky budou připraveny na jména výherců u vstupu na koncert.

OTÁZKA: Pavel Svoboda, který na úterním koncertě rozehraje varhany v Rudolfinu, je mimo jiné také předsedou spolku zabývajícího se ochranou historických varhan. Jak se toto sdružení jmenuje?

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější