úterý, 13. prosinec 2016

O čo ide Idě. Soutěž o DVD

Napsal(a) 

Ida Kelarová, foto Petr Kadlec Ida Kelarováfoto: Petr Kadlec

V říjnu 2016 měl světovou premiéru dokumentární film režiséra Tomáše Kudrny O čo ide Idě, který vznikl ve spolupráci České filharmonie a České televize. Snímek byl natočen v létě 2015 na východním Slovensku během letní umělecké školy Romano drom (= romská cesta), pořádané z. s. MIRET a podporované Českou filharmonií.

Umělecký tým kolem Idy Kelarové, světoznámé jazzové zpěvačky a sbormistryně, pracuje s talentovanými dětmi ze sociálně vyloučených romských lokalit a pomáhá jim hledat cestu ven z neblahých podmínek chudoby a přehlížení. Film zachycuje úspěchy i úskalí na cestě 40 romských dětí z českých a slovenských ghett ve sboru Čhavorenge, které dlouhodobě podporují také hudebníci vyslaní do projektu Českou filharmonií. Pět z vás může získat DVD s filmem O čo ide Idě, odpovědi na soutěžní otázku posílejte do 19. 12. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

OTÁZKA: Co znamená slovo Čhavorenge?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.