neděle, 19. leden 2020

Benátské intriky a úsměv Giocondy

Napsal(a) 

Čtrnáctý ročník festivalu hudebního divadla Opera přestaví od 4. ledna do 2. března 2020 v Praze celkem sedmnáct inscenaci v podání operních souborů z celé České republiky i ze Slovenska. Představení stálých operních domů doplní také nezávislé produkce. Program letošního ročníku nabídne operní díla od Mozarta až po současnost včetně nových autorských děl v podání alternativních souborů.

V pondělí 17. února se v pražské Státní opeře představí Štátna opera Banská Bystrica s inscenací La Gioconda Amilcare Ponchielliho. V tomto realistickém dramatu, které stojí na pomezí verdiovského romantismu a nastupujícího verismu, vystoupí Jolana FogašováMichaela ŠebestováJitka Sapara Fischerová či Max Jota. Tři z vás mohou získat po dvou vstupenkách na toto představení zasazené do kulis renesančních Benátek. Stačí poslat správnou odpověď na soutěžní otázku do 26. ledna na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

OTÁZKA: Na základě kterého dramatu sepsal Arrigo Boito libreto této opery?

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.