středa, 25. červenec 2007

Violloncelové duo Tara Fuki na festivalu Womex

Napsal(a) 

Tara Fuki, foto Petr Hegyi/Indies Scope Records Tara Fukifoto: Petr Hegyi/Indies Scope Records

Vyjímečného úspěchu dosáhlo violloncelové duo Tara Fuki . Jako první zástupci České republiky se budou presentovat na festivalu Womex , nejvýznamějším veletrhu world music na světě, který proběhne v říjnu ve španělské Seville.

Tara Fuki , které vydaly tento rok své třetí řadové album Auris , byly spolu s další čtyřmi desítkami interpretů vybráni odbornou porotou z dalších více než šesti set přihlášených umělců z celého světa.

Shodou okolností také v porotě mělo Česko svého zástupce, a to nejznámějšího českého world music publicistu Petra Dorůžku , který říká: „Tara Fuki je zvukem i přístupem zcela jedinečná sestava, mezi ostatními šesti sty nabídek nebylo nic, co by se jim podobalo. Porota ocenila v jejich tvorbě především prvek dobrodružství. Doufám, že tenhle úspěch pomůže do světa i dalším českým kapelám, dobré šance měli u kolegů - samurajů také Gipsy.cz a Čankišou.“

Mezi dalšími vybranými umělci jsou například Bajofondo Tango Club , kteří zazářili na letošních festivalech Colours of Ostrava a Pohoda, či Altai Kai , které mohli posluchači slyšet a vidět v projektu Chvění Jiřího Pavlicy a skupiny Hradišťan (Nahrávka z tohoto projektu vyjde během září).

odkazy

Tara Fuki

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 701

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.