V Přerově startuje vyprodaný Československý jazzový festival

Enormní divácký zájem o koncerty hlásí pořadatelé Československého jazzového festivalu v Přerově. Prakticky všechna vystoupení programu letošního ročníku, který začíná dnešním koncertem půl století slavícího místního Academic Jazz Bandu , jsou vyprodána.

Podle pořadatelů připravili jazzoví fanoušci ten nejhezčí dárek: právě letos totiž festival slaví čtvrtstoletí své existence. Hudební produkce budou v Městském domě a v restauraci Pivovar probíhat až do soboty 25. října.

Přehlídka nabídne během čtyřdenního programu namátkou vystoupení věhlasného Orchestru Counta Basieho pod vedením trombonisty Billa Hughese či amerického klavírního uskupení The Bad Plus , jenž se představí v závěrečný den programu. Produkci oscilující mezi moderním gospelem, doo-wop music, rhythm’n’blues a jazzem publiku 23. října naservíruje zase americký vokální sextet Take 6. Z hlavních domácích hvězd lze potom vyzdvihnout Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers , kteří dokážou roztančit konzervativní staromilce, stejně jako návštěvníky rockových koncertů.

Československý jazzový festival, Přerov – Městský dům, 22. – 25. 10. 08

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější