pondělí, 8. říjen 2007

Multimediální uskupení Handa Gote na Strunách podzimu

Napsal(a) 

Handa Gote Research & Development Handa Gote Research & Development

Handa Gote Research & Development je mladá česká skupina zabývající se konceptuálními projekty na pomezí divadla, tance a hudby. Svůj projekt Ekran představí 21. října v pražském Švandově divadle v rámci festivalu Struny podzimu.

>> Soutěž o 4 volné vstupy zde

Zvláštnost tohoto uskupení spočívá už v jeho složení: vedle tanečnice Veroniky Švábové zde působí sounddesignér a hudebník Tomáš Procházka , dále technolog na všechno – od světel až po autíčko na vysílačku – Jakub Hybler a nakonec výtvarník Robert Smolík .

V každém jejich projektu je tanec provázaný s nějakým druhem technologií, například s počítačově ovládanou kamerou nebo rafinovaným ozvučením jeviště. Členové skupiny jsou obdivovateli japonské kultury – pro její vznešenost a cit pro harmonii – a zároveň rádi pracují s nalezeným a recyklovaným materiálem, opotřebovanými a rozbitými věcmi, kterým ve svých projektech znovu vracejí význam. K těmto zálibám odkazuje i název skupiny: Handa Gote znamená v japonštině pájka.

Projekt Ekran je výjimečný v tom, že i tanečnice Veronika Švábová je zaměstnána ovládáním přístrojů. Zároveň využívá diapozitivy a staré osmičkové filmy, které autoři projektu sbírali po bazarech několik let. Vzniká tak napětí mezi lidskou intimitou a moderní mašinérií tohoto světa.

Handa Gote Research & Development, Praha – Švandovo divadlo, 21. 10. 07

odkazy

Švandovo divadlo

Struny podzimu

Handa Gote

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.