pondělí, 8. říjen 2007

Multimediální uskupení Handa Gote na Strunách podzimu

Napsal(a) 

Handa Gote Research & Development Handa Gote Research & Development

Handa Gote Research & Development je mladá česká skupina zabývající se konceptuálními projekty na pomezí divadla, tance a hudby. Svůj projekt Ekran představí 21. října v pražském Švandově divadle v rámci festivalu Struny podzimu.

>> Soutěž o 4 volné vstupy zde

Zvláštnost tohoto uskupení spočívá už v jeho složení: vedle tanečnice Veroniky Švábové zde působí sounddesignér a hudebník Tomáš Procházka , dále technolog na všechno – od světel až po autíčko na vysílačku – Jakub Hybler a nakonec výtvarník Robert Smolík .

V každém jejich projektu je tanec provázaný s nějakým druhem technologií, například s počítačově ovládanou kamerou nebo rafinovaným ozvučením jeviště. Členové skupiny jsou obdivovateli japonské kultury – pro její vznešenost a cit pro harmonii – a zároveň rádi pracují s nalezeným a recyklovaným materiálem, opotřebovanými a rozbitými věcmi, kterým ve svých projektech znovu vracejí význam. K těmto zálibám odkazuje i název skupiny: Handa Gote znamená v japonštině pájka.

Projekt Ekran je výjimečný v tom, že i tanečnice Veronika Švábová je zaměstnána ovládáním přístrojů. Zároveň využívá diapozitivy a staré osmičkové filmy, které autoři projektu sbírali po bazarech několik let. Vzniká tak napětí mezi lidskou intimitou a moderní mašinérií tohoto světa.

Handa Gote Research & Development, Praha – Švandovo divadlo, 21. 10. 07

odkazy

Švandovo divadlo

Struny podzimu

Handa Gote

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.