pondělí, 7. prosinec 2009

Letošní Kytara napříč žánry skončila, napřesrok přiveze Tommyho Emmanuela

Napsal(a) 

Tommy Emmanuel, foto Kytara napříč žánry Tommy Emmanuelfoto: Kytara napříč žánry

Letošní ročník festivalu Kytara napříč žánry , který během října a listopadu představil domácí i zahraniční kytarové mistry, rozmanité techniky hry na akustické či elektrické nástroje a množství hudebních stylů, sice skončil. Už teď ale pořadatelé avizují první lákadlo příštího ročníku, jímž bude věhlasný australský kytarista Tommy Emmanuel .

Kytarový mág Tommy Emmanuel vystoupil na festivalu již v minulých ročnících a stihl si zde získat početný fanklub. Diváci si budou moci jeho schopnosti, jedinečnou a nenapodobitelnou techniku hry oběma rukama na hmatníku, používání kytary jako perkusního nástroje, nebo do dokonalosti dovedenou hru flažoletů, vychutnat 19. listopadu 2010. Jak bývá jeho dobrým zvykem, show se určitě neobejde bez humorných scének a přímého kontaktu s publikem.

„I v příštím roce bychom chtěli pokračovat v nastaveném směru a přivážet publiku velké hvězdy kytarové scény a zároveň představovat ne tak známé, ale zajímavé a podnětné umělce,“ říká dramaturg festivalu Stanislav Barek a k letošnímu ročníku zpětně dodává: „Podařilo se nám přivézt takové osobnosti, jako jsou fenomenální kytaristka Jennifer Batten, kytarová superstar Vicki Genfan nebo italský virtuos Beppe Gambetta. Nestoři české kytary Milan Zelenka a Jiří Jirmal s diváky na festivalových pódiích oslavili svá profesní i životní jubilea, velký úspěch měl unikátní Bohemian Guitar Orchestra a bez povšimnutí nezůstal ani večer Niněra napříč žánry.“

Tommy Emmanuel, Praha – tba, 19. 11. 10

odkazy

Kytara napříč žánry

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.