pondělí, 6. únor 2012

Kytarista David Dorůžka odstartuje pravidelné jazzové úterky ve Vltavské

Napsal(a) 

DAVID DORŮŽKA TRIO / Elektra Jazz

07 / 02 / 2012 od 21h

KC Vltavská / sál Elektra / Bubenská 1, Praha 7

Vstupenky 120 Kč v předprodeji Ticketportal a na pokladně KC Vltavská, na místě 150 Kč

V úterý 7. února od 21h vystoupí v Kulturním centru Vltavská jedna z nejvýraznějších osobností domácího jazzu – kytarista David Dorůžka se svým triem. Zahájí tak pravidelnou řadu jazzových koncertů s názvem Elektra Jazz, která představí každé úterý v klubovém sále Elektra přední interprety české jazzové scény.

„V úterý to bude první koncert mého tria v letošním roce a zároveň premiéra v novém složení s Tomášem Liškou na kontrabas a Danielem Šoltisem na bicí. Budeme hrát hlavně písničky z mých posledních dvou desek“, dodává David Dorůžka ke koncertu ve Vltavské. Dorůžka patří mezi největší osobnosti českého a evropského jazzu. Za sebou má vedle koncertů po celém světě, studia v USA a řady spoluprácí se světovými jmény (Christian McBride, George Mraz, Chris Cheek) také dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Převážnou část repertoáru tvoří autorské kompozice, ale nechybí ani skladby převzaté z popové oblasti, či upravené písně z klasického repertoáru. David Dorůžka je respektovaný domácí i zahraniční kritikou a za svá alba obdržel již dvě hudební ceny Anděl v kategorii jazz & blues (2005, 2008). Jeho současní spoluhráči Tomáš Liška a Daniel Šoltis patří k nejžádanějším domácím hudebníkům a spolupracují s řadou významných osobností (Milan Svoboda, Lenka Dusilová, Steve Walsh, IMT Smile a další).

Elektra Jazz slibuje pestré zážitky pro fanoušky jazzové hudby i širokou veřejnost. Na své si přijdou jak příznivci progresivního jazzu, tak i návštěvníci, kteří mají rádi zpěvné melodie a mix různých hudebních žánrů. Kromě Dorůžky se mohou návštěvníci těšit na stálici středoevropské hudební scény Vertigo, zpěvačku Janu Koubkovou, mladou pop-jazz kapelu Tereza & Groove Inn a další skvělé interprety.

Elektra Jazz únor – březen 2012:

7. 2. David Dorůžka Trio

14. 2. Los Quemados

21. 2. Vertigo: Best of turné - 10 let kapely

28. 2. Tereza & Groove Inn

6. 3. Eva Emingerová Trio

13. 3. Jazz Heads Filipa Spáleného

20. 3. Jana Koubková Quartet

27. 3. Libor Šmoldas Quartet

odkazy

KC Vltavská

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.