Jazzový kontrabasista Jaromír Honzák vydává nové album a chystá narozeninový koncert

Jazzový skladatel a kontrabasista Jaromír Honzák v těchto dnech vydává nové autorské album Little Things . Pokřtěno bude 31. srpna – v den Honzákových 50. narozenin – na unikátním koncertě v pražském Paláci Akropolis.

Jaromír Honzák je jedním z čelných představitelů české jazzové scény, jehož aktivity dávno přesáhly české hranice. Album s názvem Little Things je pátým Honzákovým autorským albem, přičemž obě předchozí alba Present Past (2003) i A Question To All Your Answers (2007) byla oceněna cenou Akademie populární hudby Anděl za nejlepší jazzové album roku.

Novinka obsahuje sedm vlastních Honzákových skladeb a jednu skladbu (na albu též účinkujícího) kytaristy Davida Dorůžky . Sestavu hudebníků doplňují standardní Honzákovi spoluhráči z Polska – bubeník Lukasz Zyta a klavírista Michal Tokaj a na kvintet doplňuje kapelu americký saxofonista Chris Cheek , Honzákův někdejší spolužák z Berklee College of Music. V jedné nahrávce hostuje smyčcové kvarteto Pražské komorní filharmonie .

Na narozeninovém koncertu vystoupí Honzák v celkem sedmi sestavách, s nimiž v minulosti koncertoval či stále koncertuje – vystoupí Honzákův současný kvartet, dále Quartet East s Piotrem Baronem , Kubou Stankiewiczem a Jiřím Slavíčkem , Face of the Bass s hostující Beatou Hlavenkovou , Bratři Ebenové , pouze pro tuto příležitost obnovená sestava Čikori s Ivou Bittovou , Vladimírem Václavkem , Milošem Dvořáčkem a Františkem Kučerou a několik dalších sestav.

Jaromír Honzák a hosté, Praha – Palác Akropolis, 31. 8. 09

odkazy

Jaromír Honzák

Sdílet článek: