Jazz pod Kozákovem zve na jazzový víkend v Semilech

Hlavní víkend festivalu Jazz pod Kozákovem začíná již v pátek 3. listopadu dopoledne ve velkém sále KC Golf interaktivním koncertem pro žáky základních a středních škol Jazz pro školy. Páteční večer s názvem Club Party pak bude patřit zpěvačce, akordeonistce, herečce a tanečnici Rozálii – čerstvě nominované na Objev roku v anketě Zlatý slavík. Dále vystoupí liberečtí Hitfakers hrající údernou česko-balkánskou funky smršť.

Sobotní dopoledne pak bude patřit dětem od 3 do 7 let – ve spolupráci se ZUŠ Semily a festivalem Mladí ladí jazz je připravený hudební vzdělávací program metodou Timbalooloo izraelsko-amerického jazzmana Orana Etkina.

Hlavní koncert Festivalu je naplánován na sobotní večer: úvodem Slavnostního večera se představí ghanský zpěvák Adjiri Odametey, pohybující se na pomezí world music, klasické hudby a jazzu. Jan Smigmator se pak do Semil vrací se svým triem a se speciálním hostem – slovenským jazzovým trumpetistou Jurajem Bartošem. V rámci večera bude představeno také album Jan Smigmator Live in New York, které je záznamem Janova letošního debutového koncertu v newyorské Carnegie Hall. V předsálí dostanou o přestávkách prostor mladí hudebníci z Minibandu ZUŠ Semily a Kateřina Závěrková Trio

Rozálie, foto archiv umělkyně

Na závěr víkendu vystoupí v rámci programu Jazz v kostele česko-americké trio Dobré ráno blues band s akustickou hudbu inspirovanou mississippským blues a bluegrassem. 

Víkendem ovšem program festivalu Jazz pod Kozákovem 2023 nekončí – V sobotu 2. prosince se na Swingové tančírně představí Originální pražský synkopický orchestr, přední český profesionální orchestr zabývající se autentickou interpretací raného amerického jazzu a taneční hudby 20.let. Začátečníci se nemusí obávat – základní kroky je v úvodu večera naučí lektoři pražské taneční školy Swing Move.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější