Hancock chyská desku

Herbie Hancock byl na jaře hudebně mimořádně aktivní. Připravoval nové album duetů a účinkoval v několika evropských i amerických formacích.

Chystaná deska s názvem Possibilities bude složena z pianistových nejoblíbenějších kousků a spolupracují na ní mimo jiné Carlos Santana, Annie Lennox, Paul Simon, Damien Rice, Sting či kytarista John Mayer.

Někteří z hudebníků přispěli hotovými kompozicemi jako například Sting se Sister Moon z jeho alba Nothing Like, jiní napsali nové, speciálně pro tuto příležitost. To je případ Johna Mayera, který údajně přinesl jen harmonickou kostru a skladba vznikla až improvizací ve studiu. Pozoruhodné je, že nová Hancockova nahrávka v září zřejmě vyjde v produkci značky Starbucks, která spolu s Concordem stála i za albem duetů Raye Charlese Genius Loves Company .

Na jaře se Hancock objevil na evropských pódiích s pokračováním projektu Directions in Music (+ Michael Brecker, Roy Hargrove), novým kvartetem (Dave Carpenter – basa, Richie Barshay – bicí a kytarista Lionel Loueke z Beninu) či symfonickými tělesy (mimo květnového koncertu se SOČR také s Londýnským symfonickým orchestrem). Ovšem koncem května si čerstvý pětašedesátník zahrál v Londýně i s norskou nu-jazzovou skupinou Kroyt a v červnu na americkém turné znovuobnovil fusion formaci Headhunters; v zajímavém složení – John Mayer, Marcus Miller, Terri Lyne Carrington, Roy Hargrove, Munyungo Jackson.

Sdílet článek: