Glenn Miller Orchestra přijede swingovat do Česka, posluchače potěší na šesti koncertech v pěti městech

Glenn Miller Orchestra, jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě, se po čtyřech letech vrací do Česka. Proslulé hudební těleso přinášející publiku nejlepší melodie ze zlaté swingové éry zde vystoupí od 13. do 17. ledna 2024 s novou show „The Best of Tour 2024“. Tu představí publiku na celkem šesti koncertech v pěti městech: dva koncerty bude mít v Praze, po jednom v Brně, Hradci Králové, Liberci a Ústí nad Labem. Do České republiky zavítá orchestr v rámci svého evropského turné.

Pod vedením kapelníka a režiséra Wila Saldena a za doprovodu vokální skupiny The Moonlight Serenades zazní na každém z koncertů zhruba 30 melodií včetně evergreenů jako In the Mood, String of Pearls, Pennsylvania 6-5000, Moonlight Cocktail, Sentimental Journey nebo Rhapsody in Blue.

Jak dále prozradil Wil Salden, orchestr se chystá uvést i některé méně známé swingové skladby, jako například Far Away Places, Yes, My Darling Daughter a I’ll Be Seeing You.Zahrajeme i několik úžasných písní, které budou spíše nečekané a pro naše publikum budou velkým překvapením,“ uvedl k chystaným koncertům. Zároveň dodal, že v roce 2024, kdy orchestr v České republice vystoupí, uplyne už 80 let od chvíle, kdy Glenn Miller coby pasažér v malém letounu při pokusu přeletět kanál La Manche beze stopy zmizel.

Na návrat do České republiky se těšíme. Pamatujeme si na zdejší publikum jako na velmi nadšené, které – a to je velmi důležité – zná hudbu jak Glenna Millera, tak dalších slavných hudebníků a kapel ze swingové éry,“ uvedl Wil Salden. „Poprvé jsme do Prahy přijeli v roce 1995. Od té doby jsme k vám zavítali mnohokrát a všechny tyto návštěvy pro nás byly velkým potěšením. A myslím, že na tom se nic nezměnilo,“ dodal muž, který band nesoucí jméno výtečného swingového skladatele úspěšně řídí už od roku 1990. Za tu dobu už s orchestrem odehrál Wil Salden přes 5000 koncertů, a to nejen v Evropě, ale i v části Asie a na Středním východě. 

Po šesti koncertech v České republice bude Glenn Miller Orchestra pokračovat v turné na jihu Německa, poté se přesune do Rakouska. „Turné skončí 11. února 2024. Takže v tomto období máme hodně práce,“ uzavírá Salden.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější