Čtvrtý ročník Jazz Festu ve Znojmě se blíží

Za necelý týden vypukne ve Znojmě první hudební festival nového roku. Jedná se o čtvrtý ročník Znojmo Jazz Festu. Pětidenní jazzový maratón, který se bude konat 19. – 23. ledna, si vzal pod patronát fenomenální slovenský jazzman Peter Lipa.

Dramaturgie se drží osvědčené linky z předchozích let. „Začínáme ve středu koncertem patrona festivalu Petera Lipy, pokračujeme hostem Petera Lipy ve čtvrtek. V pátek pak jsme uspořádali jazzovou noc, v sobotu si společně zamrzneme pod Radniční věží a swingově zaplesáme a na neděli chystáme místo dopoledního duchovního koncertu pěveckou dílnu pro všechny zájemce a večer pak jazz-rockové oratorium,“ shrnula náplň festivalu hlavní produkční festivalu Lenka Zouhar Ludvíková.

Jak se stalo na akcích občanského sdružení Znojemský hudební festival tradicí, hudba se ponese ve spojení s vínem místních vyhlášených vinařů. „Koncerty budou spojeny s ochutnávkou vín a u koncertů v restauracích také se speciálním jazzovým menu,“ dodala produkční. To kvituje i patron festivalu Peter Lipa: „Spojit jazz s vínem je velmi dobrá myšlenka, možná není úplně originální, ale ve vztahu ke Znojmu je absolutně přesná,“ uvedl jazzman.

Jednou z novinek letošního ročníku je zařazení pěveckého workshopu do programu festivalu. „Hudební dílnu nazvanou Hlasem povede súdánsko-česká interpretka Ridina Ahmed. Workshop je určen všem bez rozdílu věku nebo pěveckých zkušeností,“ přiblížil prezident festivalu Jiří Ludvík.

Další novinkou je umístění koncertu, který je připraven v rámci jazzové noci, do Městského divadla ve Znojmě. Stadtkapelle z Hollabrunu zahraje benefiční koncert ve prospěch projektu Školka bez hranic. „Novinkou je také jazz-rockové oratorium ve znojemském kostele sv. Mikuláše, kde jsme ještě s Jazz Festem nebyli,“ řekl prezident festivalu.

Festivalu se nevyhnula ani jedna ze změn v programu. S Peterem Lipou na zahajovací koncert přijede místo klavíristy Karla Růžička jazzová zpěvačka Jana Koubková. „Každá změna v programu je nepříjemná, ale vystoupení Jany Koubkové bude skvělé. Je to zpěvačka, která patří mezi fenomény českého jazzu. Jsem moc rád, že tak na rychlo přijala pozvání,“ radoval se Jiří Ludvík.

Lístky na všechny akce jsou již v předprodeji. Lze si je zakoupit na Turistickém informačním centru ve Znojmě, ale také telefonicky zarezervovat na festivalové lince s číslem 774 443 238.

odkazy

Jazz Fest Znojmo

Sdílet článek: