úterý, 8. březen 2011

Chick Corea se vrací do Prahy, tentokrát s Gary Burtonem (+ soutěž)

Napsal(a) 

Chick Corea & Gary Burton Chick Corea & Gary Burton

Před necelými čtyřmi lety vystupoval v Praze legendární jazzový pianista Chick Corea společně s Bélou Fleckem . Teď se vrací pro změnu společně s dalším ze svých spolupracovníků – vibrafonistou Gary Burtonem . Dvojice, která v roce 2008 nahrála živé dvojalbum The New Crystal Silence a navázala tak na slavnou deskou Crystal Silence z roku 1972, se představí 26. března v Kongresovém centru.

Armando Anthony "Chick" Corea je jedním z největších pianistů a hudebních skladatelů druhé poloviny 20. století. Několikanásobný držitel hudební ceny Grammy se již přes 40 let pohybuje na poli mnoha hudebních stylů – od avantgardy po jazz, přes nejrůznější fúze až ke klasické hudbě. Nejvíce se proslavil v 70. letech, kdy byl jedním z předních jazzrockových pianistů. Na svém kontě má přes stovku alb a koncerty nebo nahrávky s řadou dalších ikon jazzu, jmenujme např. Herbie Hancocka, Al Di Meolu, Joe Hendersona či Bobby McFerrina.

Vibrafonista Gary Burton je snad největší osobností jazzové a jazzrockové oblasti hrající na tento nástroj. Na hudební scéně se objevuje počátkem 60. let. V roce 1967 sestavil Gary Burton Quartet, který se stal jednou z prvních jazzrockových skupin vůbec, a to i zásluhou spoluhráčů, především z řad kytaristů (např. Larry Coryell, Sam Brown, Pat Metheny).

Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketpro.

Chick Corea & Gary Burton, Praha – KCP, 26. 3. 11

odkazy

brnokoncert.cz

Chick Corea

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.