Březnové koncerty Jazz Meets World: Avishai Cohen, Tony Lakatos a Habib Koité

Hudební série Jazz Meets World nabídne tuto neděli v pražském Paláci Akropolis vystoupení proslulého Avishaie Cohena . Další březnové koncerty se ponesou pod taktovkou Tonyho Lakatose a Habiba Koitého .

Světově proslulý a cenami ověnčený izraelský rodák, kontrabasista a skladatel Avishai Cohen byl časopisem Downbeat označen za „jazzového vizionáře světového formátu“ a magazínem Bass Player pro změnu za jednoho ze stovky nejvlivnějších basových hráčů minulého století. Na koncertu vystoupí v čele pětičlenné sestavy, kterou budou dále tvořit zpěvačka Karen Malka , pianista Shai Maestro , hráč na arabskou loutnu oud Amos Hoffman a perkusionista Itamar Doari .

Hned o den později na stejném místě vystoupí virtuózní maďarský saxofonista Tony Lakatos se třemi brazilskými a jedním italským hudebníkem. Jejich program je poctou legendárnímu autorovi stylu bossanova Antoniu Carlosovi Jobimu , jehož hudbě dává osobitý ráz spočívající v intenzivním dialogu mezi virtuózní hrou na saxofon a tvořivém a melodickém uměním Brazilců.

Třetím březnovým koncertem série bude vystoupení jedné z velkých hvězd současné africké hudby, malijského písničkáře Habiba Koitého , v pondělí 23. března. Podobně jako v loňském roce přijede představit album Afriki , jednu z nejlepších afrických nahrávek roku 2007. Koité , přezdívaný také jako „malijský Eric Clapton“, propojuje západoafrickou griotskou tradici se západním rockem.

Vstupenky na koncerty jsou k dostání v sítích Ticketstream, Ticketart, Ticketportal a Ticketpro.

Avishai Cohen, Praha – Palác Akropolis, 15. 3. 09

Tony Lakatos, Praha – Palác Akropolis, 16. 3. 09

Habib Koité, Praha – Palác Akropolis, 23. 3. 09

odkazy

Jazz Meets World

Palác Akropolis

Sdílet článek: