Marek Hrubecký

Marek Hrubecký

Haas, Gubajdulina, Tan Dun. Na Hudebním fóru Hradec Králové se bude letos hrát o populismu i neamerické Americe

„Až do poloviny 19. století lidé neposlouchali nic jiného než soudobou hudbu. Bach musel napsat každý týden novou kantátu, protože nikdo nechtěl znovu poslouchat něco, co už jednou slyšel. Dnes si publikum přeje „známé skladby známých skladatelů“, nejlépe 200 let starých. V Hudebním fóru Hradec Králové volíme zlatou střední cestu. Hrajeme díla našich současníků, ale prověřená zahraničními pódii a světovými porotami. Nabízíme progresívní, ale prověřenou kvalitu,“ uvedl ke dvanáctému ročníku Hudebního fóra Hradec Králové prezident festivalu Lukáš Hurník.

Styx a Lethe Wolfganga Rihma - v Hradci Králové a v korespondenci

Festival Hudební fórum Hradec Králové uvede v úterý 8. listopadu 2011 Xenakisovu skladbu pro sólové violoncello Nómos alfa (1965 – 1966), Rihmovu hudbu pro violoncello a orchestr Styx a Lethe (1997 – 1998) a Pintscherovy Reflections on Narcissus pro violoncello a orchestr (2004 – 2005).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.