Štěpán Filípek

Štěpán Filípek

Brněnský violoncellista, hudební skladatel, dramaturg a publicista. Absolvent Pražské konzervatoře, Brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění. Jako interpret se zaměřuje na komorní a sólové projekty, v kompozici navazuje na východiska autorů brněnské kompoziční školy. Své teoretické i praktické poznatky využívá jak v dramaturgii koncertů, tak v hudebně-popularizační publicistice.

Trojkoncert jubilantů české hudby

17. říjen 2019
Trojkoncert jubilantů české hudby

Společnost českých skladatelů uspořádala 16. října 2019 reprezentativní autorský koncert třech členů, oslavujících letos svá životní jubilea. Své kompozice představili osmdesátník Tomáš Svoboda a dva sedmdesátníci Vojtěch Mojžíš a Jan Grossmann. Koncert se konal v krásných prostorách sálu konzervatoře Jana Deyla.

Pavel Bořkovec Quartet nadchli v Atriu

24. říjen 2018
Pavel Bořkovec Quartet nadchli v Atriu

V pošmourném podzimním večeru, ve stále populárnějším prostředí komorního sálu Atria na Žižkově, představil ambiciózní soubor Pavel Bořkovec Quartet reprezentativní program složený z vrcholných prací Ludwiga van Beethovena, Pavla Bořkovce a Johannese Brahmse pro smyčcové kvarteto.

Mladé pušky v Ostravě

22. květen 2018
Mladé pušky v Ostravě

V rámci cyklu Jeunesses musicales, který pořádá Janáčkova filharmonie Ostrava předvedli 17. 5. 2018 své koncertantní výkony nadějní čeští interpreti – klavíristka Amaliya Abdurashidová, kontrabasista Ondřej Sejkora, fagotista Pavel Horák a hobojistka Barbora Šteflová.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.