ZUŠ Open plánuje podzimní akce, bude mezi nimi koncert v Neratově nebo v katedrále sv. Víta

Během příštích měsíců proběhne několik akcí ZUŠ Open, které byly původně plánovány na jaro letošního roku. Motto IV. ročníku zní ZUŠ Open pomáhá, na mnoha místech republiky tedy děti vystoupí ve prospěch potřebných. Školy Pardubického a Královéhradeckého kraje společně připravují program na 27. září pro poutní místo Neratov, výtěžek z dobrovolného vstupu připadne Sdružení Neratov. Velké společné akce chystají také školy ve Zlíně, Vysokém Mýtě, v Ostravě, Brně, Litni či v Kroměříži. Závěrem letošního ročníku bude listopadový koncert v katedrále sv. Víta ve prospěch Arcidiecézní charity.

Je úžasné sledovat, jak i v takto nelehké době ZUŠky zmobilizovaly síly a připravily krásný program, který bude na mnoha místech pomáhat,“ říká Magdalena Kožená, jejíž nadační fond happening pořádá. Některé přesunuté akce proběhnou už o prázdninách. Například v Berouně představí v Městské galerii práce výtvarných oborů ZUŠ z celé republiky, jež vznikly pod vedením sochaře Michala Gabriela a výtvarnice Alžběty Skálové, v polovině srpna proběhne také Maraton hudby v Brně, na kterém vedle Magdaleny Kožené vystoupí žáci ZUŠ na muzikálové scéně, při buskingu, nebo jako účastníci „pianoštafety“, kterou uvede David Mareček, ředitel České filharmonie a spolupatron ZUŠ Open. Pěvecký a taneční program ve zlínském kraji připravuje spolek ZUŠKA? ZUŠKA!, na náměstí ve Vysokém Mýtě se zase setkají školy Pardubického kraje. Na poutním místě Neratov chystají Školy z Královéhradeckého a Pardubického kraje hudební doprovod poutní mše svaté, proběhne zde také koncert vybraných sólistů a orchestrů obou krajů.

První říjnovou sobotu zvou žáci škol Středočeského a Plzeňského kraje i Prahy na zámek Liteň, řada akcí proběhne také v Praze. V prostoru NoD se představí mladí hudebníci a skladatelé pod vedením Beaty Hlavenkové a Radky Fišarové. V Sukově síni pražského Rudolfina vystoupí 19. října zpěváci, klavíristé a houslisté, kteří uplynulý školní rok pracovali pod vedením Kateřiny Kněžíkové, Iva Kahánka a Jana Fišera. Šestého listopadu pak zazní v katedrále sv. Víta koncert ve prospěch Arcidiecézní charity. Společně vystoupí pěvecké sbory v počtu více než dvou set zpěváků, osmdesátičlenný orchestr a sólisté – stipendisté Akademie MenART pod taktovkou Jana Kučery. Na programu jsou premiéry skladeb Svatovítské fanfáry Jana Kučery a Modlitba pro budoucnost od Tomáše Kača. Dále zazní Truvérská mše Petra Ebena a Pavlicova Missa brevis.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější