Ztraceni v prostoru: Orchestr BERG hraje v létě mladé české autory

Novou prostorovou kompozici mladého českého skladatele Matouše Hejla uvede v úterý 13. srpna v prostorách Pragovky Orchestr BERG. Spolu s touto site specific performance nazvanou Lost in Space proběhne také vernisáž výstavy Performance Déja vu Tomáše Rullera, významného představitele akčního umění a jednoho z prvních tvůrců českého videoartu. O několik dní dříve také proběhne hudba k siréně. Autorem konceptu a hudby je Petr Hora.

Na provedení prostorové kompozice Matouše Hejla se bude podílet Jaro Repka (light design), na dramaturgii akce spolupracuje Aleš Čermák. Matouš Hejl je převážně autorem instrumentální a elektronické hudby, spolupracoval i na divadelních (Alfred ve dvoře: Výš, Jatka78: Chyba) či tanečních představeních a multimediálních projektech. Za hudbu k filmu Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově byl nominován na Českého lva, je držitelem ceny za soudobou hudbu Trochu nižší C4.

Matouš Hejl: Cymbal#2

 

V březnu zahájil BERG cyklus mikro-koncertů ke zkoušce sirén, který má podle manažerky orchestru Evy Kesslovézprostředkovat současnou hudbu i těm, kdo by na tradiční večerní akci možná nikdy nepřišli.“ Po hudbě Miroslava Pudláka nebo Jana Trojana zazní během polední sirény ve středu 7. srpna kompozice Petra Hory (Ensemble terrible aj.). Hudba k siréně zazní ve Velké hydraulické hale Výzkumného ústavu vodohospodářského. Bude jí předcházet komentovaná prohlídka haly s modely vybraných úseků Vltavy a Labe. Část koncertu bude opět v přímém přenosu vysílat Český rozhlas Vltava.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější