V říjnu proběhne 21.ročník opavské varhanní soutěže

Výkony kandidátů posoudí odborná porota, jmenovaná vyhlašovatelem soutěže. Všechna kola budou přístupná veřejnosti a soutěž uzavře veřejný koncert v kostele sv. Vojtěcha v Opavě, kde se bude konat 28. října 2020 také soutěž v improvizaci. Ocenění kandidáti při závěrečném večeru převezmou ceny a vystoupí s programem stanoveným porotou.

Soutěž v interpretaci je otevřena kandidátům ze všech zemí, jejichž věk nepřesáhne ke dni zahájení 30 let (tj. narozeným od data 26. 10. 1990 včetně). Soutěž v improvizaci je nezávislá na účasti v interpretační části, podmínky ohledně věku kandidátů je pro obě soutěže stejný. V roce 2020 je improvizační soutěž věnována památce zesnulého varhaníka a improvizátora Aleše Rybky, jednoho ze zakladatelů opavské Soutěže mladých varhaníků v roce 1978.

Porotu tvoří předseda Julian Gembalski (Polsko) Petr Čech (ČR), Aude Heurtematte (Francie), Irena Chřibková (ČR), Zuzana Mausen-Ferjenčíková (Slovensko/Švýcarsko), Martin Sander (Německo) a Marek Vrábel (Slovensko). Vítězové soutěže budou odměněni finančními cenami v rozsahu 5000-50 000 Kč, a zároveň je možné získat také prémii Nadace Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby Petra Ebena, interpretované v rámci 3. kola.

Přihlášky k účasti se odevzdávají do 15. června 2020 vyplněním elektronického formuláře na webových stránkách soutěže, kde zájemci najdou další informace o soutěži a soutěžních nástrojích a podrobné podmínky.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější