V Praze se bude zpívat a mluvit NaHlas!

V centru Prahy se na konci prázdnin sejdou profesionálové z mnoha zemí věnující se rozvoji hlasu. V rámci festivalu NaHlas! budou od 30. srpna do 2. září probíhat koncerty, diskuze a umělecké dílny pod vedením předních světových umělců. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet looping, rozmanité způsoby vytváření zvuků (třeba k dabingu), či mohou poznat, jak se pomocí hlasu uvolnit a meditovat. Cesty ke zkoumání hlasu a práce s ním nabídnou zpěváci, skladatelé a performeři z USA, Izraele, Německa, Slovinska i České republiky.

První ročník festivalu je otevřen jak studentům zpěvu, zpěvákům či divadelníkům, tak i manažerům firem, reportérům či širší veřejnosti, která chce zlepšit vlastní kulturu projevu. Hlavním hostem festivalu je Jonathan Hart Makwaia, zpěvák užívající technik rozšířeného hlasu, skladatel a hudební režisér francouzského divadla Roy Hart Theatre. Nové přístupy ke zpěvu i mluvenému slovu představí Ralf Haarmann (looping), Christiane Hommelsheim (voice performance), Mateja Gorjup (Slovenian Folk Songs Recomposed), Walli Höfinger (But Not Songs), Ivana Vostárková (mluvené slovo), Smadar Emor (hlas a tělo), Annabelle Plum (improvizace) a kapela Ty Syčáci.

Festival je určený pro všechny, kdo chtějí objevit či zlepšit cestu ke správnému dechu, vnímání vlastního hlasu a jeho užívání jak v hudebních, tak i každodenních činnostech. Cílem festivalu je vytvořit platformu pro setkávání českých a mezinárodních umělců, studentů a veřejnosti. Organizátoři vzkazují: Přijďte objevit svůj hlas, poznat co se v něm skrývá a jakých limitů dosahuje.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější