V Mezinárodní violové soutěži Oskara Nedbala letos vystoupí 65 soutěžících

3. ročník Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala 2021 se uskuteční již za dva týdny na Pražské konzervatoři. I přes stále trvající zhoršené podmínky kvůli pandemii covid-19 se na soutěž přihlásily desítky mladých violistů. „V letošním roce se nám sešlo 65 přihlášek violistů z 22 zemí světa. Oproti předchozím ročníkům nám chybí soutěžící z Ruska, Ukrajiny či Asie z důvodu cestovních omezení a neuznávání některých druhů vakcín v EU. I tak máme ale velikou radost z vysokého čísla přihlášených v této pořád komplikované době,“ říká Kristina Fialová, violistka a ředitelka a zakladatelka soutěže.

V porotě soutěže kromě Kristiny Fialové usednou další renomovaní violisté a pedagogové z celého světa: Tim Frederiksen (Dánsko) – předseda poroty, Tatjana Masurenko (Rusko/Německo), Jan Pěruška (Česká republika) a Peter Barsony (Maďarsko). Vítěz soutěže si odnese mimo jiné mistrovský smyčec od Luboše Odlase či tvarované violové pouzdro od firmy GEWA. Všichni laureáti se kromě finančních cen mohou těšit na věcné ceny od společnosti Pirastro či na koncertní příležitosti. Mimořádné ceny jsou určeny také pro nejlepšího českého soutěžícího (cena ředitele Pražské konzervatoře), za nejlepší interpretaci Sonáty Bohuslava Martinů (pod záštitou Nadace Bohuslava Martinů) či za nejlepší provedení povinné skladby Oskara Nedbala.

Mezinárodní violová soutěž Oskara Nedbala se uskuteční 30. září až 3. října na Pražské konzervatoři. Soutěž zahájí 30. září v 18 hodin recitálem loňský držitel 2. ceny, francouzský violista Sào Soulez Larivière za doprovodu bulharské klavíristky Lili Bogdanové. 1. října začíná samotná soutěž, která je dvoukolová a po celou dobu konání volně přístupná veřejnosti. Kompletní rozpis soutěže je k dispozici na webových stránkách soutěže

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější