čtvrtek, 23. říjen 2014

V brněnském Národním divadle se bude odvážně třást zadnicí

Napsal(a) 

Martina Vytisková a Ilaria Ghironi, foto Simona Beštová Martina Vytisková a Ilaria Ghironifoto: Simona Beštová

Balet NdB posílá výzvu mladým lidem. A to novou, moderní formou.

"Vzkazujeme, že je máme projekty, které je nadchnou. Že vidět balet živě je skvělý zážitek. Že tanec je pro nás komunikace a že je zveme, ať se s námi chodí bavit, ať se k nám chodí bavit."

Jak si spolu rozumí dva naprsto odlišné tance - balet a twerk, můžete zjistit na stejnojmenném představení, jehož choreografii vytvořila Kateřina Nováčková pro baletku Ilariu Ghironi a tanečnici twerku Martinu Vytiskovou.

"Ve vztahu ke klasické tvorbě je tato netradiční forma propagace baletu vytvářením cesty a informačního kanálu, kterým bude s mladými generacemi možné sdílet, že balet je - jaký je - jaký být může. Může být zábavný a strhující v podobě moderních realizací a může být vizuální a estetický v podobě tradičních, klasických realizací. Moderními projekty hodláme nadchnout a inspirovat k tomu, aby se mladí lidé nechali nadchnout také baletem klasickým," vzkazují tvůrci.


Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.