V Brně se opět sejdou Mozartovy děti, zahrají si pod taktovkou šéfdirigenta Daviese

Desátý ročník brněnského festivalu, který dává prostor mladým talentům, začíná už za dva dny. Mozartovy děti pořádá Filharmonie Brno ve spolupráci s brněnskou ZUŠ Smetanova a stejně jako během minulých ročníků nabídne i letos kromě dětských workshopů a akcí pro školáky tři velké koncerty.

Při Májovém koncertě 30. května zazní Biblické písněMše D dur Antonína Dvořáka. „Biblické písně přednese legenda – brněnský basista Richard Novák. V jeho podání se bude jistě jednat o nezapomenutelný zážitek umocněný tím, že se koncert uskuteční v bazilice na Starém Brně,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Sborového patru mše se ujme Sbor „mladých Mozartů“ Jihomoravského kraje složený z talentovaných žáků uměleckých škol. Koncert pod taktovkou Roberta Kružíka nese podtitul Nejcennější dar – ve spolupráci s Centrem kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno je věnován dárcům orgánů a jejich rodinám.

 , foto FB

6. června festival pokračuje Koncertem dětských sólistů s Filharmonií Brno pod vedením Jiřího Habarta. Za doprovodu orchestru se posluchačům představí nejtalentovanější žáci z celé jižní Moravy. „Pro děti to bývá životní zážitek, protože si zahrají s profesionálním tělesem za zády, navíc přímo v Besedním domě,“ řekl ředitel ZUŠ Smetanova Petr Karas.

Festival vyvrcholí Slavnostním koncertem Mozartových dětí, který se koná v neděli 16. června v 17.00 v brněnském Bobycentru. Filharmoniky tu doplní žáci z uměleckých škol, každý z nich bude mít v orchestru svého mentora. „Na ten letošní se žáci velmi těší, zahrají si totiž pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese, tedy mezinárodně uznávané osobnosti s mnoha zkušenostmi,“ podotkl Karas. Na programu je kromě Mozarta a Rossiniho také Modest Petrovič Musorgskij a jeho Obrázky z výstavy. „Kromě Obrázků se vrcholem večera stane Haydnův Klavírní koncert D dur, který přednese teprve dvanáctiletý Jan Schulmeister, vítěz klavírní soutěže Amadeus 2017,“ doplnil Karas.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější