úterý, 28. květen 2019

V Brně se opět sejdou Mozartovy děti, zahrají si pod taktovkou šéfdirigenta Daviese

Napsal(a) 

 , foto FB foto: FB

Desátý ročník brněnského festivalu, který dává prostor mladým talentům, začíná už za dva dny. Mozartovy děti pořádá Filharmonie Brno ve spolupráci s brněnskou ZUŠ Smetanova a stejně jako během minulých ročníků nabídne i letos kromě dětských workshopů a akcí pro školáky tři velké koncerty.

Při Májovém koncertě 30. května zazní Biblické písněMše D dur Antonína Dvořáka. „Biblické písně přednese legenda – brněnský basista Richard Novák. V jeho podání se bude jistě jednat o nezapomenutelný zážitek umocněný tím, že se koncert uskuteční v bazilice na Starém Brně,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. Sborového patru mše se ujme Sbor „mladých Mozartů“ Jihomoravského kraje složený z talentovaných žáků uměleckých škol. Koncert pod taktovkou Roberta Kružíka nese podtitul Nejcennější dar - ve spolupráci s Centrem kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno je věnován dárcům orgánů a jejich rodinám.

 , foto FB foto: FB

6. června festival pokračuje Koncertem dětských sólistů s Filharmonií Brno pod vedením Jiřího Habarta. Za doprovodu orchestru se posluchačům představí nejtalentovanější žáci z celé jižní Moravy. „Pro děti to bývá životní zážitek, protože si zahrají s profesionálním tělesem za zády, navíc přímo v Besedním domě,“ řekl ředitel ZUŠ Smetanova Petr Karas.

Festival vyvrcholí Slavnostním koncertem Mozartových dětí, který se koná v neděli 16. června v 17.00 v brněnském Bobycentru. Filharmoniky tu doplní žáci z uměleckých škol, každý z nich bude mít v orchestru svého mentora. „Na ten letošní se žáci velmi těší, zahrají si totiž pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese, tedy mezinárodně uznávané osobnosti s mnoha zkušenostmi,“ podotkl Karas. Na programu je kromě Mozarta a Rossiniho také Modest Petrovič Musorgskij a jeho Obrázky z výstavy. „Kromě Obrázků se vrcholem večera stane Haydnův Klavírní koncert D dur, který přednese teprve dvanáctiletý Jan Schulmeister, vítěz klavírní soutěže Amadeus 2017,“ doplnil Karas.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.