Tři březnové večery v Rudolfinu pro Alfreda Brendela

Hommage à Alfred Brendel – tak se jmenuje mimořádný projekt, který formou třídenního festivalu vzdá hold rakouskému klavíristovi Alfredu Brendelovi. Mezi 17. a 19. březnem 2019 se v pražském Rudolfinu za jeho osobní účasti uskuteční řada koncertů i edukačních programů.

Alfred Brendel se šedesát let soustavně věnoval skladatelům středoevropského kulturního prostoru od Bacha přes Schuberta, Liszta až po Schönberga a jako první na světě nahrál v 50. a 60. letech kompletní Beethovenovo dílo. Je znám i svým smyslem pro absurditu a specifický humor.

Rodák z Loučné nad Desnou je i ve svých 87 letech stále činorodou osobností, jejíž záběr zahrnuje celoživotně nejen hudbu, ale také malířství, literaturu či esejistiku. Do Prahy zavítá, aby představil své knihy, přednášel o interpretaci Mozarta a nabídl mistrovský kurz. Jeho pozvání přijal i významný schubertovský pěvec Mauro Peter a klavírista Helmut Deutsch. V rámci festivalu zazní také souborné provedení smyčcových kvartetů Bély Bartóka či česká premiéra skladby Future Family skladatele Miroslava Srnky, oboje v podání jednoho z nejžádanějších světových kvartetních ansámblů, pařížského Quatuor Diotima.

Hommage à Alfred Brendel připravila Prague Music Performance v partnerství s Českou filharmonií. Vstupenky lze pořídit na jednotlivé akce zvlášť i v rámci malého abonmá na pokladně České filharmonie nebo na www.ceskafilharmonie.cz. Více informací na www.pmpif.org.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější