Třetí ročník lobkowiczké řady PKF expanduje: zazní 20. století i jazz

„Umění nemůže vzkvétat bez těch, kteří ho s láskou a entusiasmem podporují.“ Těmito slovy zve na třetí ročník donátorské koncertní řady PKF – Lobkowicz abonmá 2019 na podporu uměleckých aktivit orchestru PKF – Prague Philharmonia její hudební ředitel a šéfdirigent Emmanuel Villaume. Cyklus s již tradičním podtitulem „Setkání s příběhy umění“ opět nabídne čtyři večery spojující hudební, výtvarný a gastronomický zážitek v prostorách Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě. Prodej předplatného na rok 2019 je tak zahájen.

Třetí ročník přivítá čtveřici mimořádných umělců: sopranistku Kateřinu Kněžíkovou, držitele International Classical Music Award 2017, violoncellistu Daniela Müllera-Schotta, hornistu a dirigenta Radka Baboráka a íránského cembalistu Mahana Esfahaniho, v historii prvního hráče na cembalo, který byl pozván k sólovému recitálu na BBC Proms v Londýně.

Řada PKF – Lobkowicz abonmá 2019 programově výrazně vybočí ze svého dosud tradičního modelu hudby 18. a počátku 19. století, byť tato zůstává i nadále páteří této koncertní série. V roce 2019 ovšem nabízí i skladby Gabriela Faurého, Bohuslava Martinů, Alberta Roussela, Nina Roty, Leona Sinigaglii, Claudia Monteverdiho, sólové suity Johanna Sebastiana Bacha nebo Jazzový koncert pro cembalo a komorní orchestr Josepha Horowitze. Programy jsou od každého ze sólistů sestaveny unikátně pro tuto koncertní řadu a propojují řadu stylů, nálad a různorodých nástrojových kombinací.

Donátorská řada se koná v úzké spolupráci s rodinou Lobkowiczů. Návštěvníci koncertů se i v roce 2019 budou setkávat s kurátory Lobkowiczkých sbírek nad zajímavými hudebně-historickými tématy a budou mít tradičně možnost vstupu do umělecké expozice Lobkowiczkého paláce. Více informací o jednotlivých koncertech a seznam podporovatelů a partnerů projektu jsou k dispozici na www.pkf.cz/lobkowicz.

Sdílet článek: