Tomáše Jamníka čeká debut ve Velké Británii, dirigovat bude Jakub Hrůša

Tomáš Jamník se za pár dní představí poprvé před britským publikem. Společně s Philharmonia Orchestra a Jakubem Hrůšou provede 16. března od 19:30 hodin v sále Bedford Corn Exchange Schumannův Violoncellový koncert a moll. “Jedná se o moje vůbec první vystoupení ve Velké Británii. O to jsem raději, že je právě s Philharmonia Orchestra,” uvedl violoncellista.

Tomáš Jamník se bude v Británii věnovat kromě koncertní činnosti také přednáškám a masterclassům. Ve spolupráci s Trinity Laban Conservatoire of Music & Dance a Českým centrem Londýn a pod záštitou The Dvořák Society proběhne dne 23. března 2016 od 18:30 hodin v King Charles Court v londýnském Greenwich komorní recitál. Na jeho začátku zazní Dvořákovy Cypřiše v aranžmá pro klavír a violoncello, kde se po boku Jamníka představí klavíristka Caroline Palmer, profesorka na Guildhall School of Music & Drama. Následovat bude přednáška Tomáše Jamníka na téma Dvořákova prvního violoncellového koncertu a jeho následné koncertní provedení. Komornímu koncertu předchází masterclass se studenty konzervatoře.

Jamníka můžete slyšet i živě 22. března 2016 od 16:30 hodin, pokud si naladíte pořad In Tune na kanálu BBC Radio 3. Vystoupí společně s klavíristou Samem Haywoodem, se kterým zahrají úryvky z děl pro pro violoncello a klavír od Antonína Dvořáka a Roberta Schumanna.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější