Tichá opera

Světlo světa spatří za pár dní nový projekt Tichá Opera , který bude oficiálně pokřtěn 12. prosince 2013 od 20.12 hod. v Experimentálním prostoru NoD/Roxy v rámci představení  J. Haydna Život na měsíci .

Tichá opera navazuje na práci Netradičního operního studia NOS, které má za sebou tři roky plodné spolupráce s režisérem a mimem Radimem Vizvárym . Během těchto tří let vznikly projekty Salieri Ltd ., B. Martinů Divadlo za Bránou a J. Haydna Život na měsíci , které byly mimo jiné představeny na  festivalech Mime Fest v Poličce, Opera 2013 v Praze či Mahlerově festivalu Hudba tisíců v Jihlavě. Nový název Tichá opera lépe vystihuje spojení žánru opery, pantomimy a fyzického divadla, které probíhají současně. Takovémuto propojení žánrů se na české půdě doposud nikdo nevěnoval.

Na základě kladné odezvy a zájmu diváků se vyprofilovalo pevné jádro souboru a rozhodlo se vytvořit nové uskupení pod názvem Tichá Opera , vedené dirigentkou Valentinou Shuklinou a režisérem a dramaturgem Radimem Vizvárym.

Sdílet článek: