Svátky písní Olomouc na podzim prohloubí spolupráci a vzájemnou podporu

Mezinárodní festival pěveckých sborů a mládežnických orchestrů Svátky písní Olomouc, který se tradičně koná v červnu, přesunul letošní edici na podzim. Konat se bude 28. října – 1. listopadu 2020. Mimo termínu došlo ke změnám i v programu a zaměření. S účastí zahraničních souborů, které vždy byly velkou devizou festivalu, spíše nelze počítat, a tak organizátoři napínají své síly ještě k většímu prohloubení spoluprací na tuzemské scéně.

Mimořádně festival otevře sborový ateliér ke společnému nastudování rockového oratoria Eversmiling Liberty Jense Johansena a Erlinga Kullberga. Nastudování povede sbormistr Milan Motl od čtvrtka 29. října do soboty 31. října, kdy bude ateliér zakončen open-air koncertem na olomouckém Horním náměstí. Ateliéru se mohou zúčastnit jak celé pěvecké sbory, tak pouze jeho části nebo jednotliví zpěváci.

Organizátoři dále vyhlašují dobročinnou řadu koncertů „Naladíme!“. Stačí se přihlásit na letošní ročník festivalu a zúčastnit se řady veřejných koncertů provedením třeba i jediné skladby. Výtěžek z koncertů bude věnována na aktivity Unie českých pěveckých sborů věnující se seniorským sborům a podporu projektu III. Národní setkání pěveckých sborů seniorů. Konat se budou také sborová a orchestrální soutěž Mundi Cantant a Harmonia Iuvenalis.