Studentský Impresário v koncích bude o maskách pokrytectví

Komorní opera Hudební fakulty JAMU v Brně uvádí své inscenace už čtvrtou sezonu v Divadle na Orlí, za několik dní rozšíří svůj repertoár o další operní počin. Ve dvou premiérách 19. a 20. března a ve dvou reprízách 22. a 23. března uvede komediální komorní operu Domenica Cimarosy Impresário v koncích.

Režijně operu nastudoval Marek Mokoš, který na školních scénách JAMU režíroval například Telemannova Pimpinona, Euripidovu Médeiu nebo Mozartova Dona Giovanniho. „Silné túžby po moci, peniazoch, sláve, úspechoch a sociálne – spoločenskej slobode nás vedú k tomu, aby sme si nasadili masku pokrytectva, sebectva, individualizmu a každý si zahrali nebezpečnú hru, v ktorej si každý určuje svoj návod a pravidlá na jej použitie. V závere však zisťujeme, že všetok náš ukrutný, olympsky boj vyhráva aj tak niekto iný. Túžby odkrývajú svoju márnosť, ničotu, prázdnotu a my stojíme pred obrazom pravdy, ktorý nám rekapituluje náš život, a tu si vyhodnocujeme svoje priority,“ přiblížil svůj výklad opery Marek Mokoš.

Hudebního nastudování se ujal posluchač 2. ročníku dirigování orchestru Jiří Habart, scénu a kostýmy navrhl David Janošek: „Výtvarný projev představení jsem stylizoval do nadčasového, proměnlivého a kukátkového divadelního prostoru za použití současných a moderních materiálů, evokujících a navozujících akcenty budoucna s odkazy do historického tvarosloví, motivu, detailu.“

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější