neděle, 14. červen 2020

Studenti HAMU a JAMU přinesou jazz na nádvoří

Napsal(a) 

, foto Radek Babička foto: Radek Babička
Kultura se opět vrací do ulic, klubů i sálů a jazzový žánr není výjimkou. Jednou z prvních akcí pro příznivce jazzové hudby bude pátý ročník Jazzového nádvoří v Praze a v Brně – koncerty pořádané ve spolupráci s jazzovými katedrami HAMU a JAMU. Představí se studentské ansámbly obou škol, vlastní dlouhodobě fungující projekty vybraných studentů či pedagogů. V Praze akci hostí 17. června nádvoří HAMU na Malostranském náměstí, v Brně tento projekt rozezní 18. června nádvoří Staré radnice.

„Živé kultuře se začíná blýskat na lepší časy a mě těší, že se nám podařilo i v tomto vypjatém období tradici Jazzového nádvoří zachovat. Pro studenty je to výborná příležitost, jak nasbírat cenné zkušenosti před početným publikem,“ říká vedoucí Katedry jazzové interpretace JAMU Vilém Spilka, který je také ředitelem festivalu JazzFestBrno. Právě v moravské metropoli studenti vystoupí například pod vedením pianisty Jiřího Levíčka či známého jazzového experimentátora, saxofonisty Michala Wróblewského. Na nádvoří HAMU v Praze bude letošní koncert výjimečně ryze studentský. „Letos jsme akci pojali jako náhradní příležitost za zrušené absolventské koncerty a ročníkové přehrávky,“ vysvětluje jeden z pedagogů HAMU Jiří Slavík. Podrobný program je k nalezení na facebookových událostech Jazzové nádvoří HAMU a Jazzové nádvoří 2020. Koncerty podporuje festival JazzFestBrno a vstup je zdarma.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.