Struny dětem chystají třídenní veselí s hudbou, tvořivými dílnami a autorskými projekty

Hlavní program festivalu Struny dětem v Minoru otevře v páteční podvečer minorské divadelní představení ZÁ-TO-PEK!, které divákům přiblíží osobnost slavného sportovce. Sobotní dopoledne bude velká scéna divadla Minor patřit Pišlickým příběhům – autorskému projektu Beaty Hlavenkové podle knihy Filipa Rychlebského v podání Ivana Trojana, Milana Caise a dalších.

Kapela Bardolino pozve děti na cestu Kolem světa za 60 minut, zavede je za Kelty i cikánskou hudbou, přes Severní a Jižní Ameriku až do Indie a Číny. Připraven bude i tematický workshop zpěvu, rytmiky, tance a seznamování se s exotickými nástroji. Vystoupí také skupina Hm… či soubor Nevadí, který zahraje dětem písně pro dospělé a dospělým písně pro děti. Na Setkání u houslí se těší koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička společně s klavíristou Martinem Kasíkem – pro velký zájem byl přidán ještě jeden totožný koncert.

Iva Bittová, foto archiv umělkyněNeděle bude patřit festivalovým premiérám. Iva Bittová si připravila interpretaci pohádky Wilhelma Hauffa, kterou pro zpěvačku a festival Struny dětem zhudebnil pod názvem Opičák a pitomci skladatel Aleš Březina. Do hmyzí říše pozve nové koncertní představení podle knihy Ó, Ó, Ó Vajíčko!, v němž Beata HlavenkováPatrikem Hlavenkou hudebně ztvárnili příběh z výtvarné dílny Ester a Milana Starých, kterým provedou sami autoři hudby, živá kapela, malí zpěváci a Martha Issová. Se čtyřmi klarinety se mohou návštěvníci na interaktivním koncertě Lúky zelené vydat za krásami přírody. Hudební těleso Clarinet Factory doprovodí pěvecký soubor Grunik. Zpěvačka Barbora Poláková pro děti chystá speciální zábavný koncert. S Martinou Peterkovou si zájemci vyzkouší na „hmyzích“ výtvarných workshopech techniku dekalku, kterou s oblibou používali surrealisté nebo ilustrátoři Jiří Trnka a Daisy Mrázková. A s výtvarnicí Sylvií Francovou se zase vydají do hlubin Prahy, kde poodhalí dávné příběhy a vytvoří si vlastní leporelo.

Barbora Poláková, foto Hynek SladkýProgram s workshopy, hravými zónami a pouliční zábavou na Novoměstské radnici bude probíhat celou sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Děti si budou moci vyrobit vlastní loutku v dřevěné dílně, eko kabelku z použitých bannerů nebo navštívit molekulární bar. Textilní dílnu bájných zvířat si připravili lektoři z Centra Sámovka, jejíž návštěvou návštěvníci podpoří Školičku Sámovka, která je alternativou mateřské školy pro děti ve věku 3–6 let žijící v náhradní rodině. V hravé zóně ČT Déčka bude k dispozici zvuková dílna a Studio Rádia Junior nabídne rychlokurz pro malé komentátory. Salónky Novoměstské radnice se promění ve velkou hernu se společenskými hrami, hlavolamy a stavebnicemi. Ve Vodičkově ulici se odehraje bubenická show a nebude chybět ani pouliční kreslení s akademickým malířem Lukášem Bradáčkem. Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií, všechny podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách Struny dětem.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější