Souborné nahrávky Otto Klemperera vycházejí u Warner Classics

Warner Classics vydávají kompletní edici instrumentálních, a v menší míře také vokálně-instrumentálních, především symfonických nahrávek jednoho z největších dirigentů 20. století Otto Klemperera, které natočil pro vydavatelství EMI Columbia, HMV, Electrola a Parlophone. Nově zremasterované verze, pořízené přímo z původních zvukových záznamů, vycházejí na 95 discích v reprezentativní kolekci s originální grafickou úpravou na labelu Warner Classics.

Otto Klemperer, jehož na počátku kariéry inspiroval zejména Gustav Mahler, začínal jako dirigent v pražském Novém německém divadle, dále působil v Hamburku, Brémách, Štrasburku, Kolíně nad Rýnem, Wiesbadenu i Berlíně. Ve třicátých letech se přesunul do USA, kde nastoupil jako šéfdirigent Los Angeles Philharmonic Orchestra. Jeho dvacetiletá nahrávací činnost začala až v padesátých letech s londýnským Philharmonia Orchestra.

Kromě Klempererova dvorního orchestru Philharmonia Orchestra, resp. New Philharmonia Orchestra, obsahuje set také raritní archivní nahrávky například se Staatskapelle Berlin nebo s orchestrem berlínské Státní opery, stejně jako řadu předních světových sólistů. Tento 95diskový set, k dispozici od června, je první částí souborné edice Klempererových nahrávek; druhý díl obsahující operní a duchovní tvorbu vychází v říjnu.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější