SOČR spouští pravidelné koncerty na svém FB

Symfonický orchestr Českého rozhlasu spouští v pondělí 30. března pravidelné vysílání na svém Facebooku. Vždy v pondělí a v pátek od 20:00 hodin nabídne výběr hudebních děl v podobě video záznamů z koncertů rozhlasových symfoniků.

Věříme, že projekt SOČR u Vás doma uvítají nejen abonenti, pravidelní hosté a příznivci tělesa, ale i mnozí další milovníci klasické hudby, kteří se této své vášně a lásky nehodlají vzdát ani v současné situaci. Ostatně, není důvod si tak ušlechtilou zábavu upírat, naopak,“ řekla za SOČR tisková mluvčí Jana Patzelová.

V prvním vysílání 30. 3. nabídne orchestr Brahmsovu První symfonii c moll pod taktovkou šéfdirigenta Alexandra Liebreicha, v pátek 3. č. pak Bergův Koncert pro housle a orchestr „Památce anděla“ v podání americké houslistky Leily Josefowicz, která byla jednou z osobností březnové HarmonieV dalších týdnech potom zazní mimo jiné Narcissus pro violoncello a orchestr mladého skladatele Jana Ryanta Dřízala v podání Tomáše Jamníka (24. 4), Sibeliova Finlandia (27. 4) nebo Bartókův Koncert pro orchestr (11. 5.).

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější