SOČR pod širým nebem opět rozezní Stalin

Ve středu 12. června po sedmé hodině večerní rozezní pražský letenský Stalin Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Těleso opustí koncertní sál a po dvou letech opět zahraje na netradičním místě pro netradiční publikum. Taktovky se ujme hlavní hostující dirigent SOČRu Marek Šedivý. Živý koncert přímo pod metronomem je pro všechny návštěvníky zdarma.

Letošním tématem koncertu pořádaného ve spolupráci s kulturním centrem Containall je Ekosystém. Název vychází z dramaturgie a výběru děl, které během koncertu zazní: „Nejprve jsme s dramaturgem Josefem Třeštíkem vymysleli téma koncertu, které jednoznačně patří k létu – voda. Vybrali jsme tedy několik skladeb. Avšak následně nastaly pochybnosti, zda výběr inspirovaný tímto živlem je posluchačsky dostatečně zajímavý. Přemýšleli jsme tedy dál a druhým nápadem bylo téma, které k létu také patří – hmyz. Stále nám chyběl nějaký kontrast, a tak jsme se rozhodli pro kombinaci obou témat a myslím, že nám nakonec vyšel pěkný a zábavný program,“ dodal dirigent Marek Šedivý.

Pod jeho taktovkou uslyší návštěvníci symfonickou báseň Vltava Bedřicha Smetany, Tanec labutí a ValčíkLabutího jezera od Petra Iljiče Čajkovského nebo Let čmeláka od Nikoly Rimského-Korsakova. „Hrát pro lidi, kteří nejsou zvyklí chodit do koncertních sálů, je pro mě velmi motivující a zavazující. Mám obrovskou radost, když se podaří byť jen jednoho posluchače přesvědčit o tom, že klasická hudba stále žije a je úžasná a aktuální, zábavná a strhující a že stojí za to navštěvovat koncerty,“ doplnil dirigent, jenž je považován za jednoho z mladých českých hudebních talentů.

Sdílet článek: