Smetanova síň je uzavřena kvůli poškození stropu, koncerty Vadima Repina s FOKem se ruší

Pražská Smetanova síň bude v příštích třech týdnech uzavřená jakýmkoli aktivitám včetně koncertů FOKu. Veřejnosti to dnes oznámil předseda představenstva Obecního domu Vlastimil Ježek. Z tohoto důvodu je zrušen i koncert ruského houslisty Vadima Repina, který měl v Praze provést První houslový koncert Dmitrije Šostakoviče.

Důvodem omezení provozu je to, že se ze stropu Smetanovy síně samovolně uvolnily dva menší kousky štuku. Po konzultaci s odborníky jsme došli k závěru, že bez bližšího ohledání místa nelze stoprocentně vyloučit uvolnění dalších částí. S ohledem na bezpečnost diváků a posluchačů jsme se proto rozhodli Smetanovu síň dočasně uzavřít. Místo bohužel není ze stropní konstrukce dostupné, proto během zítřejšího dne zahájíme stavbu lešení, aby se odborní pracovníci dokázali k poškození, které je téměř dvacet metrů nad úrovní podlahy, dostat. Teprve poté bude zcela jasný jeho charakter a celková doba, potřebná k opravě,“ uvedl Vlastimil Ježek.

Koncerty FOKu s Vadimem Repinem se měly konat tuto středu a čtvrtek (20. a 21. února). Vedení orchestru v tuto chvíli jedná o možnostech přesunutí následujících koncertů na náhradní termíny či na jiná místa a podle vyjádření tiskového servisu bude brzy informovat o dalším postupu. „Výhledově předpokládáme, že stavba lešení, samotná oprava a následná demontáž lešení zaberou příští tři týdny, potřebnou dobu však upřesníme až poté, kdy se odborníci k poškozenému štuku dostanou,“ doplnil Ježek. V případě, že jste zakoupili vstupenku na koncert FOKu s Vadimem Repinem, obraťte se na pokladnu FOK. Pro vracení e-vstupenek kontaktujte pokladnu FOK telefonicky na čísle +420 222 002 336 nebo e-mailem [email protected].

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější