Slavnostní koncert pro Gabrielu Beňačkovou: Gratulovat bude Piotr Beczała, vstupné podpoří mladé muzikanty

Slavnostní koncert u příležitosti předání Ceny Antonína Dvořáka 2019 Gabriele Beňačkové ozdobí vystoupení polského tenoristy Piotra Beczały. Mezi gratulanty na pódiu bude i laureát Ceny Antonína Dvořáka 2017 klavírista Ivan Klánský nebo další členové Rady akademiků – klavíristé Ivo Kahánek, David Mareček a Jan Simon, kteří společně zahrají Mozartův Koncert pro tři klavíry a orchestr F dur. Ve Dvořákově síni Rudolfina 21. dubna umělce doprovodí Symfonický orchestr Hlavního města Prahy FOK pod vedením Marca Boemiho.

Piotr Beczała zazpívá árie z Dvořákovy Rusalky, s níž vystupoval mimo jiné v Metropolitní opeře v New Yorku nebo v letošní sezoně ve Vídeňské státní opeře. V závěrečné scéně opery se k němu připojí i oslavenkyně Gabriela Beňačková.

Festival chce také prodejem vstupenek podpořit mladé umělce. Výtěžek z donátorské vstupenky totiž poputuje ve prospěch nové programové řady nazvané Pro budoucnost. Ta spojuje projekty zaměřené právě na vzdělávání a podporu mladých umělců. Každoročně tak bude festival hostit finálový koncert soutěže Concertino Praga pro muzikanty do 15 let, představí Mladou filharmonii Dvořákovy Prahy, jejíž pracovní základnou je Orchestrální akademie při Letní hudební akademii Kroměříž (15–24 let), a představí finalisty mezinárodních soutěží v jejich pražském debutu (profesionální umělci do 30 let).

Sdílet článek: