Slavíci v zahradě již počtvrté přivítají chlapecké sbory a nabídnou hudební dílny pro veřejnost

V Nosticově zahradě na pražské Kampě se v sobotu 28. května uskuteční 4. setkání českých chlapeckých sborů s názvem Slavíci v zahradě 2022. Tento festival je již tradičním pravidelným setkáním chlapeckých sborů v pražských zahradách a klade si za cíl popularizovat jedinečný fenomén chlapeckého a mužského zpěvu. Od 10 do 18 hodin jsou pro sbory i širokou veřejnost připraveny hudební a tvořivé dílny, po 16. hodině program vyvrcholí přehlídkou sborů. Vstup na akci je zdarma.

Festival je pojmenovaný podle francouzského filmu Slavíci v kleci režiséra Christopha Barratiera, který oslavuje chlapecký zpěv. Podobné je i poselství tohoto setkání, jehož se letos účastní chlapecké sbory Domni, gaudete! z Jablonce nad Nisou, Páni kluci z Litoměřic, Kosteráček z Opavy, pražští Pueri gaudentes (Pueri 3) a v roli hostitele Bruncvík se svými přípravnými odděleními Benjamínky a Lvy.

Festival vznikl, aby rodiče viděli, že zpívající kluk je normální veselá a zdravá bytost a nebáli se dát svá dítka do sboru, kluci viděli, že zpívání je skvělá zábava a sbormistři se osmělili a zkusili pracovat s čistě chlapeckou skupinou,“ uvádí organizátoři festivalu.

, foto Petra Hajská

Slavíci v zahradě také připomínají osobnost zpěváka, pedagoga a skladatele Pavla Jurkoviče, který chlapeckému zpívání velmi fandil a byl patronem pražského sboru Pueri gaudentes. Jako ředitel Základní školy s rozšířenou hudební výchovou vychoval mnoho vynikajících hudebníků a pedagogů.

Dopolední program začíná v 10 hodin seznámením sborů, která jsou pojata jako „rytířská klání“. Po odpoledních akustických zkouškách proběhne od 16 hodin koncertní přehlídka všech sborů (cca do 18.30 hodin). Celý program je zdarma přístupný široké veřejnosti. V parku Kampa budou připraveny po celý den hudební a tvořivé dílny.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější