Rodinný den s Antonínem Dvořákem v Anežském klášteře

Zábavné rozloučení s prázdninami nabídne letos Rodinný den festivalu Dvořákova Praha poslední prázdninovou neděli 2. září. Objevná výprava za Antonínem Dvořákem zavede děti do Anglie, Ameriky, rodné Nelahozevsi či do Vídně. V prostorách Anežského kláštera a jeho zahradách se bude konat množství koncertů i hudebních a výtvarných dílen. Program začíná ve 13.00, koncerty v zahradách jsou přístupné zdarma, účast na workshopech je za symbolický poplatek.

Klášterními zahradami bude znít nejen hudba Antonína Antonína Dvořáka nebo George Gershwina, ale i česká a moravská lidová hudba. Vystoupí Prague Cello Quartet, čtveřice mladých cellistů s kreativními úpravami známých skladeb bořícími hranice mezi hudebními žánry. Dále se představí chlapecký sbor Pueri Gaudentes a koncerty pod širým nebem uzavře cimbálová muzika České filharmonie, v jejímž podání dojde samozřejmě i na lidovou hudbu.

Během celého odpoledne na děti čekají výtvarné i hudební workshopy, ve kterých se zábavnou formou seznámí s dílem a životem Antonína Dvořáka po celém světě. Společně si také vyzkouší hru na tělo, tanec, orffovské nástroje a přidají se i k symfonickému tělesu. Rodinný den vyvrcholí v kostele sv. Františka koncertním vystoupením pětice klavíristů Classic Piano Joke(r)s. V něm se představí Tomáš Víšek, Vít Gregor, Michal Novenko, Lubor Horák a Sylvia Georgijeva sami i současně, aby dětem připomněli, že ani uctívaní klasikové vždy nepsali jen hudbu závažnou.

Sdílet článek: