První srpnový týden v Brně bude patřit klasické kytaře a flamencu

Noc Flamenca, kde zahrají synovec a spoluhráč legendárního Paco de Lucii Antonio Sánchez, uznávaný flamencový tanečník Isaac de los Reyes, zpěvák Manuel Cazas a kytarista Antonio el Canito, zahájí 1. srpna na Biskupském dvoře v Brně 30. mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno pořádaný Českou kytarovou společností.

Na koncertech festivalu dále vystoupí na Nové radnici v Brně 2. srpna polský kytarista a vyučující na Univerzitě v Grazu Łukasz Kuropaczewski, 3. srpna se pak představí polské kytarové duo Horna-Pelech. Ve středu 4. 8. zahraje uruguayský kytarista Eduardo Fernández temperamentní jihoamerickou hudbu, o den později vystoupí v Červením kostele European Guitar Quartet – kvarteto složené ze čtyř předních evropských hráčů: Zoran Dukić, Pavel Steidl, Thomas Fellow a Reentko Dirk. V pátek 6. srpna bude festival zakončen koncertem španělského kytaristy Paco Seca a ředitele festivalu Vladislava Bláhy, jenž vedle dalších zahraje i světovou premiéru jemu věnované skladby Kubánce Leo Brouwera.

Vedle koncertů a výuky v kytarových kurzech se na festivalu bude konat i nesoutěžní přehrávka kytar mistrů kytarářů. Kytarové talenty z celého světa navíc budou soutěžit v 17. mezinárodní kytarové soutěži Guitartalent o ceny v hodnotě 10 tisíc euro včetně nástroje japonského kytaráře Masaki Sakuraie a o účast soutěži v Tokiu v roce 2022.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější