úterý, 7. květen 2019

Příští MET v kinech: Dialogy karmelitek s Karitou Mattilou o síle bojovat

Napsal(a) 

Obnovenou premiérou opery Dialogy karmelitek se uzavírá jarní sezona přímých přenosů z Metropolitní opery. V sobotu 11. května bude Poulenkovu operu dirigovat hudební ředitel MET Yannick Nézet-Séguin, hlavní role zpívají Isabel Leonard a Karita Mattila.

„V Dialozích karmelitek nejde o náboženství, ale o to, zda máte v kontextu komunity sílu bojovat, zda máte strach nebo nedostatek víry. Teď víc než kdy jindy vidíme, jak je pro ženy důležité se za sebe postavit ve společnosti, která by je chtěla spíše upozadit,“ řekl k Dialogům karmelitek Yannick Nézet-Séguin. MET je uvede v režii Johna Dextera, který zrežíroval Dialogy karmelitek už v roce 1977. „Navzdory svému stáří je ve svém přístupu svěží a přesvědčivý. Operu otevírá ikonickým obrazem – dvanáct sester v hnědých hábitech leží tváří k zemi, vytvářejíc kříž uprostřed jeviště. Je tu mnoho silných obrazů, které dramaticky ilustrují hloubku oddanosti sester a jejich věrnosti... Celkový zážitek z pohledu na sestry, které čelí popravě – některé s grácií, některé se smrtelným zděšením – zvuk gilotiny přerušující každou smrt, jsou jedny z nejsilnějších scén v dějinách moderní opery,” napsal v květnu 2013 Anthony Tommasini v The New York Times.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.